GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2023 13:14

Akaryakıta Bu Geceden İtibaren Yine Zam Geliyor. İşte Yeni Fiyat Listesi!

Akaryakıta Bu Geceden İtibaren Yine Zam Geliyor. İşte Yeni Fiyat Listesi!

Son yapılan akaryakıt zamlarına ilişkin, bu geceden itibaren yeni zam geliyor. 2023 Yılı KDV ÖTV artışları nedeniyle, yeni zamlar üst üste gelmeye devam ediyor. Aracı olan herkesi yakından ilgilendiren yeni zam, bu geceden itibaren pompaya yansıyacak. Buna göre benzin fiyatlarına yarından itibaren geçerli olmak üzere yine zam yapılacak.
İşte zam sonrası yeni Akatyakıt fiyatları!

Son olarak motorin fiyatlarına gelen 1,55 TL’lik zammın ardından benzin fiyatları da yarından itibaren değişecek.

Benzin 37 lira sınırına gelecek
Haber7’nin yer verdiğine göre; Motorin litre fiyatları son Zam ile 34 liranın üzerine yükselmişti. Akaryakıt fiyatları üzerinde belirleyici rol oynayan dolar/TL kuru ve petrol fiyatları yükselişe geçince benzin fiyatı için de zam yapılacağı öğrenildi. Buna göre bu gece yarısından itibaren benzin grubunda 2 liralık artış bekleniyor.

Gelecek 2 liralık zammın ardından benzin pompa fiyatları ortalama olarak İstanbul’da 36,03 TL, Ankara’da 36,47 TL ve İzmir’de 36,56 TL’yi görecek.

Akaryakıt Fiyatları

Petrol fiyatları için yeni tahmin
Uluslararası Enerji Forumu (IEF) Genel Sekreteri Joseph McMonigle, arzın talebi karşılamakta zorlanması nedeniyle petrol fiyatları yılın ikinci yarısında yükseleceğini dile getirdi.

Genel Sekreter, "Hindistan ve Çin'in toplamı bu yılın ikinci yarısında günde 2 milyon varillik bir talep artışı yaratacak" dedi. 

Ayrıca petrol fiyatlarının bir kez daha varil başına 100 dolara çıkıp çıkmayacağı sorulduğunda, fiyatların halihazırda varil başına 80 dolar seviyesinde olduğunu ve potansiyel olarak buradan daha yükseğe çıkabileceğini belirtti.

24 Temmuz 2023 akaryakıt fiyatları
İstanbul Anadolu Yakası

Benzin fiyatı: 33,99 TL

Motorin fiyatı: 33,86 TL

İstanbul Avrupa Yakası

Benzin fiyatı: 34,03 TL

Motorin fiyatı: 33,92 TL 

Ankara

Benzin fiyatı: 34,55 TL

Motorin fiyatı: 34,42 TL

İzmir

Benzin fiyatı: 34,56 TL

Motorin fiyatı: 34,54 TL

Handan TaşgınHandan Taşgın