GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2023 20:45

Havalar Ne Zaman Serinleyecek? İşte O Tarih!

Havalar Ne Zaman Serinleyecek? İşte O Tarih!

Tüm dünyayı etkisi altına alan aşırı sıcaklar, ülkemizde de yaşanmaya devam ediyor. Ülkemizde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle, neredeyse tüm vatandaşlar büyük sıkıntılar yaşamakta. Peki havalar ne zaman serinleyecek? Havaların serinleme tarihi ne zaman? Havalar serinleyecek mi, yoksa daha mı sıcak olacak? Detaylar haberimizde

Havaların Ne Zaman Serinleşeceği Belli Oldu... Ayrıntılar Haberin Detayındadır… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ.

Havaların Ne Zaman Serinleyeceği Belli Oldu


Sıcaklıklar kavuruyor! Havalar ne zaman serinleyecek? Meteoroloji uzmanı müjdeyi verdi

Türkiye bugün yılın en sıcak gününü yaşıyor. Peki hava sıcaklıkları rekora mı koşacak yoksa biraz olsun serinleyecek mi? TGRT Haber’de Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, bugünkü sıcak hava için “Son gün” diyerek müjdeyi verdi.

Türkiye bugün yılın en sıcak gününü yaşıyor. Peki hava sıcaklıkları rekora mı koşacak yoksa biraz olsun serinleyecek mi? TGRT Haber’de Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, bugünkü sıcak hava için “Son gün” diyerek müjdeyi verdi.

Meteoroloji'ye göre, Türkiye bugün yılın en sıcak gününü yaşıyor. İstanbul'da rekor sıcaklık alarmı verildi. Uzmanlar, gerekmedikçe dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Peki, yurt genelinde hava nasıl olacak? TGRT Haber’de Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, bugünkü sıcak hava için “Son gün” diyerek yağış müjdesi verdi.

YURDU TERK EDECEK! İSTANBUL YARIN SERİNLEYECEK

Batı bölgelerinde sıcaklığın çok yüksek olduğunu kaydeden Yavuz, “İzmir ve İstanbul başta olmak üzere batı bölgelerinde 40 ila 42 derece arasını gösterdi termometreler. Ancak bugün son. Yarından itibaren ılık ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar düşecek. İstanbul’da 29 derece, İzmir’de ise 35 dereceye kadar sıcaklıkların düşmesini bekliyoruz. Yarın ise sıcaklıklar iç bölgeleri etkileyecek, yarın Ankara’daki sıcaklığın 39 dereceye kadar çıkmasını bekliyoruz. Cuma gününden yurdu terk edecek” dedi.

KUVVETLİ YAĞIŞ GELECEK

“Önümüzdeki hafta sıcaklık birkaç derece artacak ve mevsim normallerine yaklaşacak” diyen Yavuz, ülke genelindeki hava durumunu şöyle özetledi: “Yarın Trakya’da, Marmara’nın güney ve doğusunda ve batı Karadeniz’de yağışların görülmesini bekliyoruz. Yarınki yağışlar batı Karadeniz’de 20 kg üstünde kuvvetli yağışlar olacak. Cuma günkü yağışlar Karadeniz’in tamamında görülecek ve doğu kısmında 20 kg aşmasını beklemekteyiz.”

Yavuz, eylül ayında sıcaklığın mevsim normallerinde olmasını beklediklerini söyledi.

KAYNAK:TGRTHABER.COM.TR

Handan TaşgınHandan Taşgın