EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-06-2024 17:06

 Mülakatlarda Yuvarlama Olacak mı?

Öğretmen mülakatlarında yuvarlama yapılacak mı? Mülakatlarda yuvarlama olacak mı? Detaylar haberimizde

 Mülakatlarda Yuvarlama Olacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarında mülakat sisteminden vazgeçmeyip devam kararı almıştı. 
Atama bekleyen öğretmenler, mülakatla ilgili detayları merak etmeye devam ediyor. Mülakata girecek olan öğretmenler, sisteme ilişkin detayları merak etmekteler.
Peki mülakatlar nasıl yapılacak? Mülakatlarda puanlama sistemi nasıl olacak? Mülakatlarda puanlama sisteminde yuvarlama yapılacak mı?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında mülakat sistemine ve gündeme dair önemli açıklamlarda bulundu. İşte Bakan Tekin'in yaptığı o açıklamalar!

Mülakatta yuvarlama olacak mı? Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı mülakat açıklamasında adayın KPSS puanının mülakat komisyonu tarafından bilineceğini açıkladı. Bakan Tekin’in açıklaması:

“Mülakata girecek öğretmen adayı mülakata kendi ismi ile değil bir kod numarası ile girecek. Üç kişilik mülakat komisyonunun isimlerini kimse bilmiyor, komisyon üyelerinin de kod numarası var. Adayın ismi ,memleketi gibi bilgileri gizledik. Adayın sadece kod numarası, fotoğrafı ile KPSS puanları olacak.”

MEB Yusuf Tekin'in gündeme dair yaptığı açıklamalar şu şekilde

Mülakatta suistimal görürsem hiç tereddüt etmeden gerekeni yaparım.

 Velilerimiz eğitim sistemimizi başka ülkelerle kıyaslıyorlar.

 Niye öğretmenler ve okullar üzerinden kıyaslıyorsunuz sadece? Veliler üzerinden de kıyaslayın.

 Biz, başka ülkedeki veliler gibi çocuğumuzla beraber her akşam oturup kitap mı okuyoruz yoksa televizyon mu izliyoruz? Bunu da kıyaslayın.

 Öğretmenler bu kadar fedakarlık yaparken, devlet bu kadar okul yaparken; çocuklarımızın okul dışında başka ortamlarda vakit geçirmelerini doğru bulmuyorum.

 Devamsızlık konusunda esneklik olmayacak.
 

Handan TaşgınHandan Taşgın