EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-06-2024 15:03

Seminer Dönemi Ek Ders Nasıl Ödenir?

Öğretmenlerin sene sonu yüz yüze olarak gerçekleştirilecek olan, mesleki çalışmalarında ek ders ödemesi nasıl yapılacak?

Seminer Dönemi Ek Ders Nasıl Ödenir?

Seminer döneminde, yönetici ve öğretmenlerin ek ders ücretleri nasıl ödenecek? Seminerde ek ders ödemeleri nasıl yapılacak? Seminer döneminde, öğretmen ve yöneticilerin ek ders ödemeleri nasıl hesaplanacak? Seminerde ek ders hesaplaması nasıl oluyor? 
 

2023-2024 Eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erdi. Milyonlarca öğrenci 3 aylık bir yaz tatiline çıkarken, öğretmenler 1 Temmuz itibariyle tatillerine başlayacak.
 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan mesleki çalışmalar sonrasında, öğretmenlerin yaz tatilleri başlayacak. Peki mesleki çalışma döneminde, öğretmenlerin ek ders hesaplaması nasıl yapılacak? Öğretmenler seminer dönemi için ek ders alacak mı?

Seminer haftası idareciler okulda olur ve normal idari ek dersini alır. Öğretmenler ise ( Tüm öğretmenler,  BTR, rehber  ...vs. seminere katılıp seminer ücreti alır. 15 saat.) 
 20-21 Haziran idari tatil ancak bu idari tatilin bir farkı var ders yılı bitti. Yani ders yılı dışındaki idari tatilde kimseye görev yapmadan ücret ödenmez.

O yüzden okula fiilen giden idareci idari ücretini alır diyoruz.  Bu tarihlerde şeflik , koordinatörlük, özel büro...vs. Bunlar da fiilen görev yaparsa ücret alır

Handan TaşgınHandan Taşgın