EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-08-2023 20:56

Bir devir bitiyor, resmen devrim yapıldı öğrencileri dikkat! Okullarda sistem değişikliği

Son iddialara göre, okullarda sistem değişikliği yaşanacak. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini yakından ilgilendiren olayla ilgili detaylar, netleşmeye başladı.

 Bir devir bitiyor, resmen devrim yapıldı öğrencileri dikkat! Okullarda sistem değişikliği

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri sevindirecek bir haber geldi ve okullarda eğitim sisteminin değişeceği bildirildi. Bu doğrultuda hafta sonu tatilinin daha uzun olacağı aktarılarak Finlandiya modeline geçileceği ifade edildi.

RESMEN DEVRİM YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm öğrencileri ilgilendiren kritik karar alınacağı aktarılarak okulalrda okul günü ve hafta sonu tatili süreleri tamamen değişeceği ve ilokul, ortaokul, lise öğrencilerini etkileyeceği ifade edildi. Yeni model doğrultusunda 3 gün tatil, 4 gün okul olacağı ifade edildi.


Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklaması geldi ve büyük bir reform hazırlığı içinde olunduğu aktarıldı. Yeni sistemde okullarda eğitim süresi sil baştan değişeceği ifade edildi ve 4 gün okul 3 gün tatil olacağı vurgulandı.

Milli Eğitim Bakanlığı bir pilot bölge seçecek ve yeni uygulamayı bu bölgelerde gerçekleştirmeye başlayacağı belirtildi ve 2024-2025 eğitim öğretim yılı içerisinde uygulamanın Türkiye geneline yayılmasının beklendiği ifade edildi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR? 

Peki bu yıl Okullar ne zaman açılacak? 2023 2024 eğitim öğretim yılı ne zaman başlıyor? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Geçtiğimiz günlerde yeni eğitim öğretim yılı takvimi yayınladı ve 11 Eylül tarihinde okulların açılacağı ifade edildi.

 

Kaynak: Kamugündemi.com

Handan TaşgınHandan Taşgın