PSİKOLOJİ
Giriş Tarihi : 29-08-2023 22:32

Bir Psikolog Türk Kadınlarının Mutsuzluk Sebebini Bulmuş: İşte O Sebepler!

Türk kadını neden bu kadar mutsuz başlığı altında bir araştırma yapılmış

Bir Psikolog Türk Kadınlarının Mutsuzluk Sebebini Bulmuş: İşte O Sebepler!

İşte dalında uzman olan bir psikolog bu konuda bilgiler edinmiş ve Türk kadınlarının mutsuzluk sebeplerini sıralamış

İşte o maddeler

Türk kadınları çok mutsuzmuş bak bak.. Fransız kadınları mutluluktan ölüyor, İtalyan kadınları mutluluktan çıldıracak noktaya gelmiş artık yaşama amacımız kalmadı diye sanki. Tipik şımarık ve ” ben her şeyi en iyisini hak ediyorum dünyada en çok benim mutlu olmam lazım ” kafasında ki Türk kızı işte..

Türk kadınları mutsuz çünkü romantik komedilerde, vıcık vıcık yaz aşkı dizilerinde, romanlarda anlatılan şeylere çok fazla inanıyorlar.. Beyaz atlı prens diye bir şey yok kızlar.. bakın annenize babanıza hepsi geçim derdinde. pazardan illa bir şeyleri eksik alarak dönüyorlar. market market gezip en ucuz deterjanı arıyorlar. ay sonunu getirmenin hesabını yapıyorlar. hayaller paris, hayatlar rize.

Sizin o beklediğiniz gelse de hayatımızı değiştirse beni mutluluktan uçursa diye beklediğiniz çok yakışıklı çok zengin çok eğitimli erkekler asla gelmeyecek çünkü öyle bir erkek yok.. Kardeşiniz babanız komşunuzun oğlu kuzeniniz ne kadar mükemmelse aradığınız beklediğiniz o erkek de o kadar mükemmel işte.. Beklentileriniz çok yüksek ve beklentileriniz hayatın gerçekleriyle örtüşmüyor. ah şu hollywood filmleri.. Gerçeklerin farkına varınca da iş işten geçiyor.. Hayat gayet basit aslında. Bakıyorsun İtalyan kadınlarına bakıyorsun Fransız kadınlarına kendilerine denk, kendilerini sevecek birilerini bulmaya çalışıyorlar ve bulduklarına inanınca da onunla mutlu olup iki tarafta birbirini yormadan güzel ve kaliteli zaman geçiriyorlar.. Peki ya Türk kızı ne yapıyor? sürekli bir taktik ve strateji.. Doğallık yok.. açık sözlülük yok.. tutarlılık yok.. netlik yok.. ee ondan sonra ben neden mutsuzum ya?

Bakın kızlar kafanızda tasarladığınız erkekler çok ama çok küçük bir azınlık.. onların peşinde de bir dünya çok güzel çok eğitimli kız var ve onlar da haliyle içlerinden en iyilerini seçiyorlar doğal olarak.. Ve unutmayın cemal süreya dizelerindeki gibi aşkınız da olmayacak. çok şanslıysanız bir kere olmuştur ve muhtemelen de sonu hüsranla sonuçlanmıştır. ne beklenen geri dönecek ne de üçüncü günün şafağında beyaz atlı prens gelecek.. O yüzden hayal dünyanızdan çıkıp hayatın gerçekleri ile korkmadan yüzleşin..

http://delidenhaber.com/2019/05/26/uzman-bir-psikologun-gozunden-turk-kizinin-mutsuz-olma-sebepleri/

Handan TaşgınHandan Taşgın