BİLGİ
Giriş Tarihi : 07-04-2023 11:43

Dizi İzleyerek Para Kazanma Yöntemi 2023

DİZİ İZLEYEREK PARA KAZANMA 2023

Dizi İzleyerek Para Kazanma Yöntemi 2023

Netflix Tagged Olmak

Dizi izlemek denilince akla ilk gelen yerlerden biri Netflix olabilir. Netflix yıllar önce kullanıcılarına dizi ve film izlemelerini sağlamak için kurulmuş bir şirkettir. Yıllardır bu işi yapmalarının da bir getirisi olarak çok sayıda kullanıcıya sahiptir ve müşteri memnuniyetini önemseyen bir şirkettir. Bu bağlamda şirket bünyesinde yeni iş alanları oluşturmuştur. Netflix’te tagged olmak bu iş alanlarından biridir. Netflix tagged olmak dizi izleyerek para kazanabileceğiniz bir iş modelidir. Bu işte çalışan insanlar tüm gün Netflix’te bulunan dizi ve filmleri izleyerek bunları kategorilere ayırıyor ve içerikler hazırlıyorlar. Netflix içeriklerinin kılavuz bilgilerini yazarak izleyicilere ön bilgi veriyorlar. Bu işi Netflix algoritmasının doğru çalışıp çalışmadığını anlamak, dizi ve filmlerin içeriklerine göre doğru kategorilerde bulunduğundan emin olmak için yapıyorlar.

Viggle

Günümüzde çoğu şey sanal ortamda internet aracılığıyla paylaşılmaktadır. Çok sayıda kullanıcı internetten içeriklerini paylaşarak para kazanmaya çalışmaktadır ve internet üzerinden paylaşılan içerikler için izlenme önemli bir kıstastır. Bazen içeriklerinizi izlemesi için birilerini bulmak zor olabiliyor. Bu noktada izleyici bulmak ve hem kendilerine hem de size para kazandırmak için bazı şirketler ortaya çıkmıştır. Viggle da bu şirketlerden biridir. Viggle’ın kendi bünyesinde müzik dinleme, uygulamanın önerdiği Tv programlarını izleme, oyun oynayarak veya soru cevaplayarak para kazanmak gibi görevler bulunur. Bu görevleri yerine getirdiğinizde şirket size yerine getirdiğiniz her görev için para ödemektedir.

Swagbucks

Swagbucks, internetten izlenme başına para kazanmanızı sağlayan platformlardan biridir. Hem mobil uygulaması hem de internet sitesi bulunmaktadır. Netflix’ten dizi ve film izlerken Swagbucks uygulamasını kullanırsanız izlediğiniz her içerik için para kazanabilirsiniz. Ayrıca Swagbucsk’ta bazı görevler bulunmaktadır. Anket doldurmak, video ve reklam izlemek, uygulama indirmek gibi. Bu görevleri yerine getirdiğinizde puan kazanmış olursunuz ve bu puanları Amazon, Starbucks gibi yerlerde hediye çeki olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca PayPal’ın kullanıldığı bir bölgede yaşıyorsanız banka hesabınıza kazandığınız puanları nakit olarak da aktarabilmeniz mümkün.

Inboxdollars

Bu site de tıpkı Viggle ve Swagbucks gibi izleyerek para kazandırma sitelerinden biridir. Diğer para kazandıran sitelerde olduğu gibi video ve reklam izleyerek gelir elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak e-posta okumak, anket doldurmak, alışveriş yapmak, oyun oynamak gibi görevleri tamamladığınızda da para kazanabilirsiniz.
Viggle, Swagbucks, Inboxdollars gibi siteler dizi izlemeye ek olarak kolay olan diğer görevleri de tamamlayarak para kazanma imkanı sunduğundan vakti ve interneti olan herkes için düşünülebilir. Bu siteler tamamen güvenilir ve ödeme yaptığı tescillenmiş sitelerdir.

Blog Yazısı Yazma

Geniş kitlelerce takip edilen dizileri seçebilir ve bu dizilerle ilgili hayranların ilgisini çekecek yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca yazmak istediğiniz dizi hakkında eleştiri yazıları yazabilirsiniz. Dizinin en son yayınlanan bölümü hakkında düzenli olarak analiz yazıları hazırlayarak takipçi kazanabilirsiniz. Düzenli olarak yazdığınız analiz yazılarıyla hem bölümler hakkında bilgi verebilirsiniz hem de blogunuza düzenli bir takipçi akışı yakaladığınızda blogunuzu reklam almak için hazır hale getirebilirsiniz. Üstelik hazırlamış olduğunuz yazıları kendi blogunuzda paylaşabileceğiniz gibi yazılarınızı satabileceğiniz bir site aracılığıyla da yazdıklarınızı paraya çevirebilirsiniz.

YouTube Videoları Paylaşmak

Dizi izleyerek para kazanmak denilince akla ilk gelen platformlardan biri YouTube’dur. YouTube, video paylaşma konusunda size en çok para kazandıracak siteler arasındadır. İzlediğiniz dizinin analizini yapabilirsiniz. Bölüm değerlendirmesi yapabilirsiniz. Dizi karakterleri, senaryosu gibi konuları ele alabilirsiniz. Diziye tepki videoları çekebilirsiniz. Takipçi sayınız arttıkça reklamlar üzerinden veya YouTube katıl butonuyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları Açmak

Diziyle ilgili ya da dizi karakterleriyle ilgili sosyal medya hesapları açabilirsiniz. Bu hesapların takipçi sayısı arttıkça hesabınıza reklam almaya ve iş ortaklıkları yapmaya başlayabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırabilmek için dizide geçen sahnelerin kısa kısa videolarını hazırlayabilirsiniz. Dizi karakterlerinin komik, duygusal, dikkat çeken anlarını yakalayabilirsiniz ve yakaladığınız bu anları kısa videolar halinde takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Dizide geçen ikonlaşmış cümleleri sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Tasarım Yapmak

Diziyle ilgili tasarımlar yapabilirsiniz. Bu tasarımlar dizi karakterlerinin görsellerini içerebilir veya dizide geçen ilgi çeken cümlelerden oluşabilir. Doğrudan yaptığınız tasarımları satabilirsiniz ya da kendiniz tasarımlarınızı t-shirt, çanta, şapka, sticker gibi ürünlere basarak satışını gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir nokta bu tasarımların satışını yapabilmek için dizinin yapım şirketinden izin almanız gerekebilir.

Altyazı Yazarlığı

En az bir yabancı dil biliyorsanız ve yabancı dizileri, filmleri izlemeyi seviyorsanız bilginizi ve hobinizi birleştirerek para kazanabilirsiniz. Çeşitli dizi paylaşım sitelerinde çalışarak izlediğiniz yabancı dizileri kendi ana dilinize çevirebilirsiniz. Birden fazla yabancı dil biliyorsanız bildiğiniz yabancı diller arasında da çeviri yaparak portföyünüzü genişletebilirsiniz.
Ayrıca dizilere ek olarak bir şeyler izleyerek ya da farklı görevleri tamamlayarak internetten para kazanma yollarını araştırıyorsanız yazıda paylaşılan siteleri de düşünebilirsiniz.

Zaten dizi ve film izlemeyi seven biriyseniz ve hobinizi işe çevirmek istiyorsanız bu yazıda bulunan yöntemler tam olarak size göre. Bu yazıda dizi izleyerek para kazanmanın 9 farklı yolundan bahsettik. Dizi izleyerek para kazanmak denilince ilk etapta aklınızda pek bir şey canlanmamış olabilir ama aslında para kazanmanın çeşitli yöntemleri vardır. Sizin de günceli takip ederek, insanların neleri takip ettiğini, nelere para yatırdıklarını öğrenerek istediğiniz her şeyi paraya çevirebilmeniz mümkün.

AdminAdmin