GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2023 15:09

Emekliler Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi, emeklilere seyyanen zam onaylandı!

 Emekliler Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi, emeklilere seyyanen zam onaylandı!

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren, seyyanen zamla ilgili flaş bir gelişme yaşandı.
Emeklilerin günlerdir dile getirdiği maaş zam talepleri karşılık bulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatıyla, emeklilere seyyanen zam yolda. Milyonlarca emeklinin beklediği zam haberi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan geldi.

Emekliye ek zam son dakika gelişmesi yaşandı. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan çok önemli bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zam talimatı verdiğini belirtti.

ZAM TALEPLERİ KARŞILIK BULDU

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan gelecek olan açıklamadaydı. Bakan Işıkhan bu açıklamayı yaptı ve talimatın geldiğini belirtti. Emeklilerin bu habere çok sevineceği açıklandı ve zam taleplerinin karşılık bulduğu ifade edildi.

BAKAN IŞIKHAN MÜJDEYİ VERDİ

Çorum sokaklarında dolaşırken bir vatandaşın emeklilikle ilgili sorunlarını dinleyen Bakan Işıkhan umut dolu çok önemli bir açıklama yaptı. Bakan Işıkhan açıklamasında çok rahat olunmasını isterken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat verdiğini, çalışmaya başladıklarını, söz verdiklerini ve Meclis açılır açılmaz inşallah bunun yerine getirileceğini bildirdi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Işıkhan yaptığı açıklamalarında özetle şu ifadeleri kullandı:


“Çok rahat olun, lütfen. Cumhurbaşkanımız talimat verdi bize. Çalışıyoruz. Söz verdik. Meclis açılır açılmaz, inşallah…”

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10.000 TL

Uzmanlar tarafından bu haber yorumlandı. Bu noktada uzmanlardan peş peşe açıklama geldi ve Ekim ayında emekli maaşlarına seyyanen zam yapılacağı görüşü ortaya çıktı. Bununla beraber bazı uzmanlar Ekim ayında en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’den 10.000 TL’ye çıkarılacağını iddia etti.

Emekli maaşlarına seyyanen zam hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

 

Kaynak: kamugündemi.com

Handan TaşgınHandan Taşgın