TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 11-11-2023 22:58

Facebook'ta Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?

 Facebook'ta Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?

Facebook'ta Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?
Bunu dört şekilde yapabilirsiniz; bunlardan ilk ikisi sizin veya bir başkasının zaman çizelgesinde arama yapmak için çok işe yarar. Diğer ikisi esas olarak yalnızca zaman çizelgenizdeki gönderileri bulmaya odaklanır. Bu yöntemler arasında varsayılan arama işlevinin kullanılması, zaman çizelgenizde arama yapılması, zaman çizelgesi filtrelerinin kullanılması ve Etkinlik Günlüğünün kullanılması yer alır.

Facebook Aramasıyla Eski Gönderileri Bulma
Sizin veya bir başkasının zaman tünelindeki eski gönderileri aramak için Facebook'un ana sayfasındaki varsayılan aramayı kullanabilirsiniz. Gerekli sonuçları elde etmek için tek yapmanız gereken arama terimini biraz değiştirmek. Nasıl çalıştığını görmek için PC'nizde veya telefonunuzda takip edin.

Hatırlanması gereken ilk şey, "Gönderimlerim" diye arama yaptığınızda açılan arama sonuçlarının, sizin gönderdiğiniz veya geçmişte gördüğünüz başkaları tarafından gönderilen sonuçlar olduğudur. Sonuçları daha da hassaslaştırmak için bu arama teriminden sonra bir anahtar kelime ekleyebilirsiniz. Örneğin "Mesajlarım Rumi" diye arama yaptık ve sonucunda aşağıdaki eski gönderiler çıktı.

Ancak bu, pek çok alakasız gönderinin yer aldığı basit bir aramadır. Daha da hassaslaştırmak için bazı filtrelerle uğraşmanız gerekir.

Öncelikle, arama sonuçlarının yalnızca sizin tarafınızdan yayınlanan gönderileri göstermesini isteyebilirsiniz ve bunu yapmak için Filtreler altındaki Gönderiler'e gidin . Ardından Gönderiler'e tıklayın ve açılır menüden Siz'i seçin. Artık gösterdiği tüm gönderiler sizin tarafınızdan gönderildi.

Aradığınız ilanı hâlâ bulamıyorsanız, arama sonuçlarını yıllara göre daha da hassaslaştırabilirsiniz. Tekrar Filtreler altındaki Gönderiler'e gidin ve Gönderim Tarihi'ne tıklayın . Burada, söz konusu gönderinin yılını seçebilirsiniz ve yalnızca o yıla ait sonuçlar gösterilir.

Sonuçları, Gönderen Gönderiler ve Gönderilme Tarihi dışında , Son Gönderiler , Gördüğünüz Gönderiler ve Etiketlenen Konum'a göre filtreleyebilirsiniz . Yakın zamanda yayınlanmış bir gönderiyi arıyorsanız, arama sonuçlarını daraltmak için Son Gönderiler'i seçebilirsiniz. Gönderi başka biri tarafından yayınlandıysa Gördüğünüz Gönderiler 'i seçmeyi deneyebilirsiniz . Son olarak Etiketli Konum'u seçerek arama sonuçlarını konuma göre hassaslaştırabilirsiniz .

Zaman çizelgenizde bir fotoğraf veya video bulmak istiyorsanız bu seçenekleri Filtreler altında da bulabilirsiniz . Fotoğraf ve video aramak yukarıda belirtilen işleme benzer. Ancak bu iki seçenek, içerik türü gereksinimlerine göre değiştirilen Gönderiler'den daha az filtreye sahiptir. Burada, Facebook fotoğraflarını ve videolarını nasıl indireceğinizi de kontrol etmek isteyebilirsiniz .

 

Kaynak: Ali Arslan-makeuseof.com

Handan TaşgınHandan Taşgın