EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-06-2024 09:39

Haftalık 30 Saat Ek Ders Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Ücretli Öğretmenlerin Haftalık 30 Saat Ek Ders Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Haftalık 30 Saat Ek Ders Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Ücretli öğretmenlerin, haftalık 30 saat ek ders ücreti nasıl hesaplanmaktadır? Ücretli öğretmen ek ders ücreti hesaplaması nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlerin haftalık ek ders ücreti, neye göre hesaplanıyor? 
Ülkemizde ek ders ücreti karşılığında, devlet okullarında ücretli öğretmenlik yapanların en fazla merak ettiği konuların başında, haftalık ek ders ücreti hesaplamasının nasıl yapılacağı sorusudur.
Peki ücretli öğretmen ek ders ücreti nasıl hesaplanıyor?
Ek ders hesaplamasını şu şekilde yapabiliriz?

Haftalık 30 saat dersi olan Ücretli/Usta/Geçici(Fahri) Öğretmen
Örnek yaklaşık tahmini bir hesaplama
(ÖNEMLİ NOT: Resmi bilgi/belge/rakamlar değildir, yaklaşık tahmini rakamlardır. Henüz HMB Ocak-Haziran 2024 Dönemi için katsayı genelgesini yayımlamadı!!!)
(Günlük/Haftalık ders sayınız üzerinden kendiniz hesap yapabilirsiniz. Her gün ders sayısı eşit olmayan var, ayda fiilen girilen ders gün sayısı değişken olan var, haftalık 40 saat olan var, tahakkuk beyan günü 1-31, 15-14 olan var, emeklisi var, kar/seçim tatili (idari izin), rapor alan olabilir, ders gidemeyen olabilir, kesintiyapılan var/olabilir, var var,.. ) (Umarız mevzu anlaşılmıştır. Hâlâ akla yatmayan mevzu var ise kurum mutemet bey/hanımla görüşülebilir, biz anlamayız o işlerden).

Handan TaşgınHandan Taşgın