EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-03-2023 14:21

İngilizce Eğitim Veren Ücretsiz Siteler

İNGİLİZCE EĞİTİM VEREN ÜCRETSİZ SİTELER

İngilizce Eğitim Veren Ücretsiz Siteler

British Council
British Council her yaştan öğrenci için üç farklı alana sahiptir:

1-Yetişkinler,

2-Gençler,

3-Çocuklar olarak üç farklı alan örnek gösterilebilir.

Her bölüm, herhangi bir yeteneği geliştirmek için kullanılabilecek çeşitli etkileşimli kurslar, videolar ve oyunlar içerir. Bu, hangi seviyede olursanız olun veya hangi konuyla ilgilenirseniz ilgilenin, British Council’in her zaman size sunacak bir şeyleri olacağı anlamına gelir.

Her dinledikten veya izledikten sonra, her videonun ve içeriğin sonunda bir alıştırma vardır. Böylece anlayıp anlamadığınızı kontrol edebilirsiniz. Birçok aktivitede, bilginizi diğer öğrencilerle paylaşabileceğiniz tartışma panoları da mevcuttur.

Ayrıca bu sınıfların mobil uygulama versiyonu ile hareket halindeyken de istediğiniz gibi dil öğrenebilirsiniz.

Duolingo
Duolingo, yeni kelimeler ve gramer öğrenmenize yardımcı olan ücretsiz bir sitedir. Duolingo, her dersi kategorilere ayırır.

Örneğin:

1-Yemekle ilgili kelimeler,

2-Aileyle ilgili terimler,

3-Karıştırılan fiiller,

4-Spor ile alakalı kelimeler olarak örnek gösterilebilir ve daha fazla şeye ihtiyaç duymanız durumunda faydalı tavsiyeler ve notlar sağlar.

Duolingo, telaffuza odaklanan ve önce her bir ifadeyi dikkatli bir şekilde dinlemenizi ve ardından olması gerektiği gibi söyleme alıştırması yapmanızı sağlayan ücretsiz bir sitedir. Duolingo ayrıca siteyi kullanırken hedefler oluşturmanıza ve ilerlemenizi takip etmenize yardımcı olacak araçlar içerir.

Learning English (BBC İngilizce Dil Öğrenimi)
BBC’nin standartları her zaman yüksektir, bu nedenle BBC Learning English web sitesinin aynı yüksek standartlara bağlı kalması şaşırtıcı değildir. Fakat, bu onların uygulamalarının yeni başlayanlar yerine biraz İngilizce deneyimi olan kişiler için en iyisi olduğu anlamına gelir.

Bu web sitesi, İngilizce pratiği için BBC tarzı videolar ve radyo yayınları ile orta ve ileri düzeyde İngilizce öğrenenlere kaliteli İngilizce öğretmeyi amaçlamaktadır.

Etkileşimli bir site olmamasına rağmen, her akışın ve videonun sonunda anlamanızı test edebileceğiniz dinleme sonrası alıştırmalar vardır.

BBC’nin bu İngilizce öğrenimi sitesi, genel olarak dinleme becerilerinizi geliştirmek için harika bir sitedir.

AdminAdmin