TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 28-01-2024 18:17

Instagram’a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

Instagram’a Uzun Video Yükleme Nasıl Yapılır?, Instagram’a Uzun Video Nasıl Yüklenir, ınstagram, ınstagram video yükleme, ınstagram video,ınstagrama kısa video yükleme, ınstagram uzun video yükleme, ınstagrama uzun video yükleme adımları,

Instagram’a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

Instagram’a Uzun Video Yükleme Nasıl Yapılır?
 

Instagram'da nasıl etkileşim kurarsınız? Instagram Hikayeleri mi yoksa Instagram Akışı mı? Takipçilerinizin ilgisini canlı tutmak için kısa biçimli videolar paylaşmanıza olanak tanır. Ancak kısa bir videoyla izleyicilere ulaşmak o kadar da kolay değil.

Neyse ki Instagram, kullanıcıların 60 dakikaya kadar videolar üretmesine olanak tanıyan uzun biçimli videolara açıldı; bu, daha uzun videoları Instagram'daki içeriğinizi öne çıkarmak için bir fırsat olarak kullanabileceğinizi gösteriyor. Bunu zaten merak ettiniz mi? Bu makale size Instagram video uzunluğu ve Instagram'da uzun bir videonun nasıl yayınlanacağı konusunda rehberlik edecek.

Çözümlere geçin:
Instagram Videolarının Uzunluğu

Instagram'daki kısa videolar 3 ila 90 saniye uzunluğunda olabilirken, uzun videolar maksimum 60 dakika uzunluğunda olabilir. Her neyse, ister normal Instagram kullanıcıları ister Instagram video pazarlamacıları olsun, farklı Instagram videolarının uzunluğunu bilmek çok önemlidir. Hadi keşfedelim!

Instagram Hikayesi: Maksimum video uzunluğu 60 saniyedir.
Instagram Reel: 15 saniyeden 90 saniyeye kadar.
Instagram Akışı: IG akışı 3 saniye ile 1 saat arasında sınırlıdır.
Canlı Video: Instagram'da maksimum 4 saat boyunca canlı video barındırabilirsiniz.
Doğrudan Instagram Akışına Uzun Bir Video Nasıl Gönderilir
Instagram, 2018 yılında platformda daha uzun videoların paylaşılmasına yönelik yeni bir özelliği kullanıma sundu: IGTV. Ancak IGTV zarif bir şekilde ilgi odağı olmaktan çıktı ve ana Instagram Akışı videolarıyla entegre edildi. Heyecan verici bir haber mi? Kullanıcılar artık IG'de 1 saate kadar daha uzun videoları doğrudan profillerine sorunsuz bir şekilde yayınlayabilir. Doğrudan aşağıda Instagram akışında uzun bir videonun nasıl yayınlanacağını görün:

Aşama 1 . Telefonunuzda Instagram'ı açın, Artı simgesine tıklayın ve süresi 60 saniyeye kadar olan bir video seçin.

Adım 2 . Aşağıdaki menüden 'Gönder'i seçin ve sağ üst köşedeki 'İleri'ye tıklayın.

Aşama 3 . (İsteğe bağlı) Yerleşik düzenleyiciyi kullanarak videoyu düzenleyebilirsiniz.

Adım 4 . İleri ok düğmesini tıklayın, bir başlık yazın ve Hedef Kitle sekmesinde videonuzu kiminle paylaşmak istediğinizi seçin. Instagram Akışınızda uzun bir video yayınlamak için 'Paylaş'ı tıklayın.

Instagram Uzun Video Yükleme
Bölerek Instagram Hikayesinde Daha Uzun Video Nasıl Yayınlanır?

Instagram Story, kullanıcıların kısa videoları takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanıyan platformda popüler bir özellik. Bu videolar en fazla 60 saniye uzunluğunda olabilir ve 24 saat sonra kullanıcının profilinden otomatik olarak silinir.

Videonuz Instagram'ın 60 saniyelik sınırını aşarsa, yüklemeden önce videoyu 60 saniyelik bir klibe indirmeniz gerekir. Bu aynı zamanda Instagram'daki mevcut video yayınlama seçeneklerinden hiçbirine uymayan videolar için de geçerlidir. Aşağıda, PC ve mobil cihazlarda Instagram'da daha uzun videoları bölüp yayınlamak için kullanabileceğiniz en iyi 3 yöntemi bir araya getirdik .

#1. Bilgisayarınızda
Uzun bir video çekip bunu Instagram Story’nizde paylaştığınızda Instagram’ın videonuzun yalnızca ilk 60 saniyesini aldığını göreceksiniz çünkü Instagram Stories’de 60 saniyelik bir çalışma süresi sınırı bulunmaktadır. Dolayısıyla, Instagram Story'ye daha uzun bir video eklemek istiyorsanız, hepsi bir arada video düzenleme yazılımını ( VideoProc Converter AI ) kullanarak uzun klibinizi 60 saniyelik bölümlere ayırın.


Not: Windows sürümü artık video ve görüntü kalitesini artırmak için AI destekli Süper Çözünürlük, Çerçeve Enterpolasyonu ve Sabitlemeyi desteklemektedir. Bu AI özellikleri henüz Mac sürümünde mevcut değildir ancak yakında kullanıma sunulacaktır.

Handan TaşgınHandan Taşgın